Domov / Aktivity v okolí / Zimní radovánky – lyžování

České Žleby

Ski areál České Žleby leží v jedinečné lokalitě Národního parku Šumava. Je ideální pro rodiny s malými dětmi, pro začátečníky a sportovce vyhledávající nenáročné sjezdovky. Délka vleků je 380 a 390 metrů, délka sjezdovek potom 400 až 600 metrů. Zaparkujete bez problému na bezplatném parkovišti.

Vzdálenost areálu od Hotelu České Žleby je 5 minut autem, 15 minut pěšky.

Ubytujte se v našem hotelu a na recepci dostanete 10% slevu na permanentku.

Horní Vltavice

Lyžařský areál Nad Kovárnou v Horní Vltavici nabízí ideální podmínky rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům, snowboardistům a lyžařským výcvikům. Na hlavní sjezdovce si dobře zalyžují i náročnější lyžaři. Malým dětem nabízí středisko výcvik zkušenými instruktory v lyžařské škole. Parkování je zdarma v blízkosti areálu.

Vzdálenost tohoto střediska od Hotelu České Žleby je 15 minut autem směrem na Vimperk.

Kubova Huť

Ski areál Kubova Huť se rozprostírá v nadmořské výšce 1 000 až 1 200 m.n.m. Ve středisku se nacházejí čtyři sjezdovky – jedna červená, zvaná Střecha (délka 600 metrů) a tři modré. Přepravu zajišťují dva vleky. Součástí areálu je bezplatné parkoviště nedaleko vleku.

Vzdálenost tohoto střediska od Hotelu České Žleby je 20 minut autem směrem na Vimperk.

Lipno nad Vltavou

Lyžařské středisko Skiareál Lipno se rozprostírá v nadmořské výšce 740 – 900 m.n.m. a je ideální volbou pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Lyžaři se můžou těšit na devět přehledných sjezdovek nenáročné obtížnosti o celkové délce 8 300 metrů. O komfortní přepravu se starají 3 čtyřsedačkové lanovky. Součástí areálu je bezplatné parkoviště přímo u sjezdovky.

Vzdálenost střediska od Hotelu České Žleby je 50 minut autem směrem na Volary.

Zadov – Churáňov

Ski areál Churáňov má celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnosti. Celková délka všech sjezdovek je 4,5 km a přepravní kapacita 8 dopravních zařízení (2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, dětský koberec).

Vzdálenost střediska od Hotelu České Žleby je 50 minut autem směrem na Vimperk.

Mitterdorf

V rodinném středisku zimních sportů Mitterdorf si na své přijdou lyžaři i milovníci snowboardingu. Neustálé jakostní kontroly a dobrý servis jsou zárukou vynikajících sjezdových podmínek. Areál má celkem 7 vleků: 1 dvousedačkovou lanovku, 5 vleků s kotvou a 1 koberec.

Vzdálenost od Hotelu České Žleby je 15minut autem.

Pro naše hosty máme bonus: voucher na slevu 2 eura na permanentku. Voucher vám poskytneme každý den pobytu – řekněte si o něj na recepci.

Hochtficht

Ski areál Hochficht s nadmořskou výškou až 1 338 metrů se  svými službami i zárukou sněhu blíží vyhlášeným alpským střediskům. V areálu se nachází celkem 21 kilometrů sjezdovek – od lehkých rodinných až po náročné závodní tratě.

Vzdálenost tohoto rakouského střediska od Hotelu České Žleby je 45 minut autem směrem na Strážný a dále na Haidmühle.

Další aktivity v okolí