Obchodní podmínky pro individuální klienty

Objednávka

Hotel přijímá pouze písemné objednávky, a to buď dopisem nebo e-mailem. Tyto obchodní podmínky platí pro rezervace nejvýše 4 pokojů najednou. Pro tvz. hromadné rezervace (od 5ti pokojů výše) platí Obchodní podmínky pro skupiny

Platební podmínky

Rezervace ubytování je podmíněna zaplacením zálohy ve výši minimálně 50% z celkové ceny za ubytování (kartou, v hotovosti nebo převodem na bankovní účet), do 2 dnů od uskutečněné rezervace, nejpozději však 2 dny před nástupem na pobyt. V případě nezaplacení zálohy si hotel vyhrazuje právo rezervaci zrušit 3. den od uskutečnění rezervace.

Storno podmínky

Hotel je oprávněný účtovat storno poplatky.

Storno poplatek se počítá z celkové výše objednávky, nikoliv z výše zálohové platby. Storno musí host provést písemně (e-mail, dopis) a hotel je povinen klienta také písemně upozornit o přijetí storna (e-mail, dopis).

Storno podmínky jednotlivých pobytových balíčků a speciálních nabídek jsou vždy individuální a váží se vždy k danému balíčku, více info u jednotlivých nabídek.

Storno podmínky Ubytování se snídaní – při rezervaci do max. 4 pokojů:

Storno pobytu více než 30 dní před začátkem akce – poplatek ve výši 30 %
Storno pobytu 29 – 15 dní před začátkem akce – poplatek ve výši 50 %
Storno pobytu 14 – 8 dní před začátkem akce – poplatek ve výši 70 %
Storno pobytu 7 – 0 dní před začátkem akce – poplatek ve výši 100 %

Hotel si vyhrazuje právo, v případě, že klient změní termín pobytu, počet ubytovaných, či jakkoli jinak změní původní potvrzenou objednávku, naúčtovat další poplatek, případně  přepočítat pobyt dle aktuálních cen.

V případě, že klient nedorazí a neobsadí předem objednanou kapacitu, účtuje hotel storno poplatek 100 % z ceny celé objednávky a pobyt ruší. Klientovi bude zaslána faktura s vyčísleným doplatkem storna.

V případě zrušení pobytu, u kterého byla již provedena zálohová platba a dle storno podmínek je výše zaplacené zálohy vyšší než samotné storno z celkové částky, Hotel České Žleby vrací klientovi zpět částku převyšující storno. Tyto storno podmínky platí pro všechny pobyty od 1.1.2020.

Pojištění storna pobytu

Neumíme věštit budoucnost, ale můžeme vám doporučit pojištění storna pobytu pro případ, že se přihodí něco neočekávaného. My jsme poptali několik pojišťoven a  doporučujeme pojistit se u ERV Evropské pojišťovny, která nabízí samostatné pojištění storna – na rozdíl od jiných pojišťoven, které ho poskytují jako doplňkovou službu k základnímu pojištění (více informací o pojištění storna zde).

Pojištění se vztahuje na:

  • vážné akutní onemocnění či úraz vyžadující hospitalizaci
  • zdravotní komplikace v těhotenství
  • rozsáhlé poškození vašeho bydliště
  • nezaviněnou ztrátu zaměstnání
  • další vážné důvody (více v odkazu výše)
  • nově důvody rozvodu nebo opravného termínu zkoušky

Chci se pojistit

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou  tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Doplatek za ubytování

Doplatek za ubytování spolu s Poplatkem obci je splatný nejpozději v den nástupu (platba v hotovosti/kartou), neurčí-li hotel jinak. V případě předčasného ukončení pobytu účtuje hotel storno poplatek 100 % z ceny celé objednávky a zbytek pobytu ruší.

Nástupní podmínky

Pobyt začíná nástupem mezi 15.00 a 20.00 hodinou na recepci hotelu. Zde host vyplní přihlašovací formulář (údaje o všech osobách, prosíme o OP nebo jiný cestovní doklad) a uhradí doplatek za pobyt, neurčí-li hotel jinak. V případě polopenze, pobyt začíná večeří. V den nájezdu určí výběr z menu večeří recepce hotelu. V případě, že si host chce individuálně vybrat z menu, může tak učinit telefonicky (+420 773 380 189), nejdříve 2 dny před příjezdem, nejpozději v den nájezdu do 11.00 hodin.

Ukončení pobytu

Pobyt končí snídaní v den odjezdu a uvolněním pokoje do 10.00 hodin ráno. Pokud není následně pokoj obsazen dalšími hosty, je možnost po dohodě s recepcí hotelu využít pobyt až do 16.00 hodin, tato služba je zpoplatněna. Další možností je uložení zavazadel do odpoledních hodin v prostoru k tomu určeném.
V případě předčasného ukončení pobytu účtuje hotel storno poplatek 100 % z ceny celé objednávky a zbytek pobytu ruší.