Zimní radovánky – lyžování

Ověřit dostupnost on-line

nebo na tel: 773 380 189 (recepce 8.00 - 20.00 h)
Rezervace online

Jste milovníky bílé stopy? Nebo máte raději sjezdové lyžování? Na Šumavě si užijete obojí.

Nedaleko Hotelu České Žleby můžete nastoupit do běžecké stopy.

Přímo v Českých Žlebech je i menší rodinný ski areál, další jsou v dojezdu autem od 10 do 40 minut, a to na české i na německé straně.

Projděte si informace o dostupných střediscích a vyberte si, kam se vydáte.

Detail

České Žleby Horní Vltavice
Kubova Huť Lipno n/Vlt.
Zadov - Churáňov Lyžování v Německu

Ski areál České Žleby leží v jedinečné lokalitě Národního parku Šumava. Je ideální pro rodiny s malými dětmi, pro začátečníky a sportovce vyhledávající nenáročné sjezdovky. Délka vleků je 380 a 390 metrů, délka sjezdovek potom 400 až 600 metrů. Zaparkujete bez problému na bezplatném parkovišti.

Vzdálenost areálu od Hotelu České Žleby je 5 minut autem, 15 minut pěšky.

Ubytujte se v našem hotelu a na recepci dostanete 10% slevu na permanentku.

 

Lyžování na Šumavě

Lyžařský areál Nad Kovárnou v Horní Vltavici nabízí ideální podmínky rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům, snowboardistům a lyžařským výcvikům. Na hlavní sjezdovce si dobře zalyžují i náročnější lyžaři. Malým dětem nabízí středisko výcvik zkušenými instruktory v lyžařské škole. Díky tomu, že svah je orientován na sever, má velmi dobré přírodní sněhové podmínky. Areál je samozřejmě také uměle zasněžován. Parkování je zdarma v blízkosti areálu.

Vzdálenost tohoto střediska od Hotelu České Žleby je 15 minut autem směrem na Vimperk.

vltavice

Ski areál Kubova Huť se rozprostírá v nadmořské výšce 1 000 až 1 200 m.n.m. Ve středisku se nacházejí čtyři sjezdovky – jedna červená, zvaná Střecha (délka 600 metrů) a tři modré. Přepravu zajišťují dva vleky. Součástí areálu je bezplatné parkoviště nedaleko vleku. Kvalita sněhové pokrývky je zajištěna umělým zasněžovacím systémem a umělé osvětlení umožňuje provoz večerního lyžování.

Mohlo by vás zajímat

Ve ski areálu Kubova Huť najdete také lyžařskou školu, půjčovnu sportovního vybavení a kvalitní ski servis. Svah Školní má upravovaný prostor pro sáňkování a bobování. Pro milovníky snowboardingu je připraven snowpark se 3 skoky, 15 raily a miniparkem pro začátečníky.

Vzdálenost tohoto střediska od Hotelu České Žleby je 20 minut autem směrem na Vimperk.

kubova-hut

Lyžařské středisko Skiareál Lipno se rozprostírá v nadmořské výšce 740 – 900 m.n.m. a je ideální volbou pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Lyžaři se můžou těšit na devět přehledných sjezdovek nenáročné obtížnosti o celkové délce 8 300 metrů. O komfortní přepravu se starají 3 čtyřsedačkové lanovky. V dětském lyžařském parku Fox park a ve výukovém hřišti Bambini Park je pak pojízdný koberec. Pokud není dostatek sněhu přírodního, všechny sjezdovky jsou plně zasněžované. Najdete zde bohaté občerstvení, půjčovnu lyží a lyžařského vybavení. Součástí areálu je bezplatné parkoviště přímo u sjezdovky. Na nejdelší lyžařské dráze je možnost večerního lyžování.

Vzdálenost tohoto střediska od Hotelu České Žleby je 50 minut autem směrem na Volary.

Lipno

Ski areál Churáňov má celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnosti. Celková délka všech sjezdovek je 4,5 km a přepravní kapacita 8 dopravních zařízení (2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, dětský koberec). Areál Kobyla a areál U Horejšů jsou osvětleny a sjezdovky jsou pro večerní lyžování vždy čerstvě upraveny.

Vzdálenost tohoto střediska od Hotelu České Žleby je 50 minut autem směrem na Vimperk.

Zadov

V rodinném středisku zimních sportů Mitterdorf si na své přijdou lyžaři i milovníci snowboardingu. Neustálé jakostní kontroly a dobrý servis jsou zárukou vynikajících sjezdových podmínek. Areál má celkem 7 vleků: 1 dvousedačkovou lanovku, 5 vleků s kotvou a 1 koberec.

Mohlo by vás zajímat

Vzdálenost od Hotelu České Žleby je 15minut autem. V Mitterdorfu se nachází také lyžařská škola pro nejmenší. Naleznete zde skvělý servis, dostatek běžeckých stop v areálu i česky hovořící personál. Dostatečné množství sněhu je zaručeno díky umělému zasněžování. Mitterdorf je zkrátka ideální cíl pro vaše zimní radovánky!

Pro naše hosty máme bonus: voucher na slevu 2 eura na permanentku. Voucher vám poskytneme každý den pobytu – řekněte si o něj na recepci.

Mitterdorf

Ski areál Hochficht s nadmořskou výškou až 1 338 metrů se  svými službami i zárukou sněhu blíží vyhlášeným alpským střediskům. V areálu se nachází celkem 21 kilometrů sjezdovek – od lehkých rodinných až po náročné závodní tratě. Vše doplňují zábavné dráhy s vlnami, klopenými zatáčkami, Fun parkem, sáňkařským svahem a dětským výukovým hřištěm. Všechny sjezdovky jsou také technicky zasněžovány.

Večerní lyžování vždy ve středu a v pátek od 17:00 do 20:30 hodin. Parkoviště přímo u areálu. Česky hovořící personál na svahu i v restauraci.

Vzdálenost tohoto rakouského střediska od Hotelu České Žleby je 45 minut autem směrem na Strážný a dále na Haidmühle.

 

ski-singl